בשנת 2011, ממשלת פורטוגל החלה להנפיק דרכונים למי שיוכל להוכיח את מוצאם

אם אתה פורטוגלי ומעולם לא חיית בפורטוגל, תצטרך לספק מכתב מהקונסוליה הפורטוגלית במדינת מגוריך, המציין שאתה מתגורר בה כחוק.

כמו כן, תצטרך לספק מכתב מהנהלת בית הספר שבו אתה עובד או מהמעסיק שלך, המציין שהם נותנים חסות לשהייתך בפורטוגל.

ניתן גם לבקש הצהרת תמיכה ממשרד החוץ בפורטוגל.

דרכון פורטוגלי הוא מסמך רשמי המאפשר למחזיק לנסוע ולגור בפורטוגל. על מנת לקבל דרכון פורטוגלי צריך להיות אזרח פורטוגל.

החוקה הפורטוגלית מעניקה אזרחות למי שנולד בפורטוגל או ממוצא פורטוגלי, ולמי שמתגורר כחוק במשך 10 שנים או יותר.

על מנת להנפיק דרכון יש לספק גם הוכחת זהות ולאום. הוכחות אלו יכולות לכלול בין היתר תעודת לידה, תעודת נישואין, רישיון נהיגה ותעודת בוחר.

הדרכון הפורטוגלי הוא הדרכון היחיד של האיחוד האירופי (EU) שניתן להנפיק אך ורק לאזרח פורטוגלי ולא לכל אזרח אחר.

מאמר זה יבדוק את תהליך הנפקת דרכון פורטוגלי בלבד, אילו מסמכים נחוצים וכמה זמן זה לוקח.

אזרח פורטוגלי יכול להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי אם הוא מתגורר בפורטוגל או במדינה אחרת באיחוד האירופי.

אם המבקש מתגורר בחו"ל, הוא יצטרך לספק הוכחת מגורים בפורטוגל או במדינה אחרת של האיחוד האירופי.

אם המבקש מתגורר בפורטוגל, הוא יצטרך לספק את תעודת הלידה שלו והוכחת מגורים בתוך 90 יום מהגשת בקשתו.

בקשות לילדים מתחת לגיל 18 מוגשות על ידי הוריהם או האפוטרופוסים החוקיים מטעמם, שעליהם להגיש מכתב אישור נוטריוני חתום על ידי שני ההורים/אפוטרופוסים עם תעודת זהות ואישור מגורים.

בשנת 2010 הציגה פורטוגל חוק המתיר לילדים שנולדו בפורטוגל להורים זרים לקבל אזרחות פורטוגלית.

החוק גם העניק אזרחות פורטוגלית לילדים שנולדו בפורטוגל להורים שאינם פורטוגזים, אך רק אם לפחות הורה אחד חי כחוק במדינה במשך חמש שנים.

תהליך הנפקת דרכון פורטוגלי לבדו אינו מסובך כפי שניתן לחשוב. ניתן להגיש בקשה לדרכון בפורטוגל על ידי הצגת תעודת זהות או כל מסמך זיהוי תקף אחר, ועליהם גם לספק את המסמכים הדרושים להוכחת אזרחותם.

המסמך הנפוץ ביותר המשמש להוכחת אזרחות הוא תעודת הלידה, אותה יש לתרגם לפורטוגזית על ידי מתרגם מוסמך. כמו כן, על המבקש להציג רישום פלילי עדכני, אותו ניתן לקבל בתחנת המשטרה המקומית שלו. אם הם נשואים, גרושים או התאלמנו מאז הפעם האחרונה שהם ביקשו דרכון בפורטוגל אז הם יצטרכו לספק תיעוד של אירוע זה.

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נשאלים היא: האם אוכל לקבל דרכון פורטוגלי בעצמי?

על מנת לענות על שאלה זו, חשוב להבין מה כולל דרכון פורטוגלי. דרכון פורטוגלי הוא לא רק מסמך זיהוי, אלא גם מסמך נסיעה. הוא מספק למחזיק הגנה בינלאומית ויכולת לחצות גבולות ללא כל הגבלה. הדרישות לקבלת דרכון פורטוגלי משתנות ממדינה למדינה, לכן חשוב שתחקור אותן לפני שמתחילים בתהליך הבקשה.

מאמר זה עוסק בהנפקת דרכונים פורטוגליים. הוא דן בדרישות ובצעדים הדרושים לנקוט על מנת להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי.

אם אתה אזרח פורטוגל, אתה זכאי להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי.

עם זאת, אם נולדתם בחו"ל והוריכם גם נולדו בחו"ל, תצטרכו לעבור תהליך מסובך יותר על מנת לקבל דרכון פורטוגלי.

אם זה המקרה שלך, תצטרך להוכיח שהוריך מתגוררים בפורטוגל לפחות חמש שנים לפני שביקשו לקבל אזרחות או אזרחות וכי הם גרים שם לפחות חמש שנים ברציפות לאחר קבלת אזרחות או אזרחות .

תצטרך גם לספק הוכחת מגורים בפורטוגל (למשל, תעודת זהות) והוכחת תושבות ממדינת הלידה שלך (למשל, תעודת זהות).

מאמר זה עוסק בתהליך הנפקת דרכון פורטוגלי בלבד. הוא גם דן בדרישות ובשלבים לתהליך זה.

חוק הלאום הפורטוגלי מאפשר לאדם לקבל אזרחות פורטוגלית אם הוא עומד בתנאים מסוימים. אחד מהתנאים הללו הוא שהמבקש צריך להיות תושב חוקי בפורטוגל במשך 10 שנים לפחות וחי בפורטוגל במהלך 5 השנים האחרונות.

המבקש גם צריך להיות ללא עבר פלילי ולהיות מסוגל להוכיח את זהותו ולאום שלו במהלך פרק זמן זה.

על מנת להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי, תצטרכו להציג את תעודת הלידה, שתי תמונות, הוכחת כתובת ותעודת זהות או דרכון. אם אתה מתחת לגיל 18, תצטרך את הסכמת הוריך בכתב וכן את תעודות הזהות או הדרכונים שלהם.

לאחר מילוי כל המסמכים הנדרשים, תצטרך להגיש אותם בשגרירות או קונסוליה מחוץ לפורטוגל עם סמכות שיפוט באזור שלך (בדרך כלל היכן שאתה גר).

חלק זה עוסק כיצד אזרח פורטוגלי יכול לקבל דרכון פורטוגלי. תהליך קבלת דרכון פורטוגלי הוא מורכב ולוקח זמן. המבקש צריך להראות שהם בעלי אופי טוב, מעולם לא ביצעו פשעים, ואין להם חובות למדינה.

המבקש גם צריך לספק את תעודת הלידה שלו עם התרגום לפורטוגזית, או תעודת לידה בינלאומית אם היא הונפקה במדינה שאינה פורטוגל. הם גם יצטרכו לספק שתי הוכחות מגורים בפורטוגל, כגון חשבונות חשמל או דפי חשבון בנק. על הוכחות אלו להיות בנות פחות משלושה חודשים ולהציג עליהן את שמו וכתובתו של המבקש.

עליך להיות בן 18 לפחות ולהתגורר בפורטוגל במשך חמש שנים ברציפות.

אם אתה נשוי לאזרח פורטוגלי, אתה יכול להגיש בקשה לאזרחות לאחר שלוש שנות מגורים בפורטוגל.

אם אתה קטין, ההורים שלך חייבים לבקש אזרחות בשמך.

אתה יכול גם לרכוש אזרחות אם אחד מהוריך נולד בפורטוגל והתגורר בה ברציפות עד למותם או אם אחד מסבא וסבתא שלך נולד בפורטוגל והתגורר בה ברציפות עד מותם.

חוק הלאום הפורטוגלי קובע כי האדם, שנולד בפורטוגל והוריו פורטוגלים או חסרי אזרחות, זכאי לדרכון פורטוגלי. החוק גם קובע כי מי שנולד מחוץ לפורטוגל, עם לפחות הורה אחד כאזרח פורטוגלי ולא ויתר על אזרחותו יכול להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי.

הנפקת דרכון פורטוגלי בלבד יכולה להתבצע על ידי הגשת בקשה אליו בקונסוליה של פורטוגל במדינה בה אתה מתגורר. עם זאת, אם אתה גר בפורטוגל, אז אתה יכול להגיש בקשה לכך בכל סניף דואר.

תהליך הנפקת דרכון פורטוגלי לבדו אינו פשוט כפי שהוא עשוי להיראות. זה דורש הרבה זמן ומאמץ.

כדי להגיש בקשה לדרכון הפורטוגזי, יש לקבל תחילה את תעודת "Nacionalidade Portuguesa", המונפקת על ידי הקונסוליה הפורטוגלית במדינת מגוריהם.

על המבקש להציג גם כרטיס "זיהוי אזרחי" ולספק הוכחה שהוא מתגורר בפורטוגל במשך שישה חודשים לפחות.

ילד שנולד בחו"ל וששני הוריו אזרחים פורטוגליים יכול גם להגיש בקשה לדרכון ללא הצגת מסמכים אלה אם הם נולדו לפני 1 בינואר 2007.