ממשלת פורטוגל החליטה להנפיק דרכון פורטוגלי לצאצאי אזרחים פורטוגליים שאינם ילידי פורטוגל

תהליך הנפקת דרכון פורטוגלי אינו מסובך כפי שאנשים עשויים לחשוב. הצעד הראשון לקבלת דרכון פורטוגלי הוא להיוולד בפורטוגל, או להיות בעל הורה אחד לפחות שנולד בפורטוגל.

אם לא נולדת בפורטוגל, עליך להגיש בקשה להתאזרחות. זה יכול לקרות לאחר מגורים חוקיים במדינה לפחות 10 שנים וידע טוב בשפה הפורטוגזית.

הדרכונים מונפקים על ידי משרד החוץ, האחראי על הנפקת דרכונים לאזרחים פורטוגלים ולזרים המתגוררים בפורטוגל.

על מנת לקבל דרכון פורטוגלי, על המבקש לעמוד בדרישות מסוימות. לדוגמה, עליהם להגיע לגיל 18 ולהיות אזרח או זר המתגורר בפורטוגל. הם גם צריכים לספק את המסמכים הנדרשים ולשלם את העמלות הנדרשות.

ממשלת פורטוגל מנפיקה כבר תקופה ארוכה דרכונים לאנשים שאינם אזרחי פורטוגל. במאמר זה נדון בדרישות ובתהליך הנפקת דרכון פורטוגלי בלבד.

ממשלת פורטוגל מנפיקה כבר תקופה ארוכה דרכונים לאנשים שאינם אזרחי פורטוגל. במאמר זה נדון בדרישות ובתהליך הנפקת דרכון פורטוגלי בלבד.

על מנת להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי, עליך להיות מעל גיל 18 ולהיות בעל הורה או סבא אחד לפחות שהוא אזרח האיחוד האירופי או ממדינה אחרת עם הסכמים מיוחדים עם פורטוגל. אתה גם צריך להתגורר בפורטוגל לפחות 5 שנים מתוך 10 השנים האחרונות לפני הגשת בקשה לדרכון שלך וגם מעולם לא ביקשת אזרחות ממדינה אחרת במהלך תקופה זו. אם אתה עומד בתנאים אלה, אז אתה יכול להגיש בקשה לדרכון שלך על ידי מעבר לקונסוליה במדינתך או בדואר אם אתה גר בחו"ל. תצטרך להגיש כמה מסמכים כולל תעודת לידה

על מנת להנפיק דרכון פורטוגלי, עליך להציג מסמכים המעידים על זכאותך.

אתה יכול להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי אם אתה:

– אזרח פורטוגל או מדינה אחרת עימה חתמה פורטוגל על הסכם על הכרה באזרחות כפולה

– זר השוהה כחוק בפורטוגל במשך 10 שנים לפחות ושאין לו אזרחות של מדינה אחרת

– אדם שנולד בפורטוגל ואינו בעל אזרחות של מדינה אחרת

– בן/בת זוג או צאצא של אזרח פורטוגלי, בתנאי שאין להם אזרחות של מדינה אחרת

הדרכון הפורטוגלי הוא אחד הדרכונים המבוקשים בעולם. לא קשה להוציא דרכון פורטוגלי. אתה יכול לקבל את זה אם אתה נולד בפורטוגל, נולד מחוץ לפורטוגל אבל יש לך הורה שנולד בפורטוגל, או אם אתה נשוי לאזרח פורטוגלי ומתגורר בפורטוגל לפחות חמש שנים.

ישנן מספר סיבות לכך שמחזיקי דרכון פורטוגלי עשויים לרצות להוציא דרכון לבד. יכול להיות שהם גרים במדינה שבה הם לא מצליחים להשיג את המסמכים הדרושים בזמן, או שאולי איבדו את הדרכון המקורי שלהם וזקוקים להחלפה, או שהם אולי רוצים לחדש את הדרכון אבל מתקשים לנסוע לפורטוגל למטרה הזאת.

אנשים רבים שצריכים להנפיק דרכון פורטוגלי לבדם ימצאו את התהליך פשוט יחסית. כל מה שהם יצטרכו זה הוכחת זיהוי ואישור שהם אכן אזרחי פורטוגל.

תהליך הוצאת הדרכונים שונה בהתאם אם צריך אותם בדחיפות או לא. מי שצריך דרכון פורטוגלי דחוף יכול לעבור את אותו תהליך כמו מי שלא אבל יהיה לו תוספת תשלום. הסיבה לכך היא שיש יותר עבודה אדמיניסטרטיבית הקשורה למקרים דחופים, כמו פנייה לשגרירויות בחו"ל וארגון מסמכי נסיעה לשעת חירום במידת הצורך.

הדרכון הפורטוגלי הוא דרכון המונפק על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחי פורטוגל. היא מאפשרת לנושא לנסוע בינלאומית ומשמשת כעדות לזהותו ולאומיותו של המחזיק.

בתיאוריה, אפשר להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי לבד אך בפועל לא כדאי.

תהליך הגשת הבקשה לדרכון פורטוגלי לבדו מחייב את תרגום כל המסמכים לאנגלית, דבר שעלול להיות יקר ולאורך זמן. יתר על כן, ישנם כמה מסמכים שצריכים לעבור אישור נוטריוני על ידי מתרגם רשמי.

לא ניתן להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי לבד אם אתה מתחת לגיל 14 או מעל גיל 65, אלא אם יש לך מסמכי אפוטרופסות חוקיים מהוריך או מבני הזוג בהתאמה.

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך המאפשר למחזיק לנסוע בכל העולם. המסמך מונפק על ידי ממשלת פורטוגל וניתן להשיגו בדרכים שונות.

כדי לקבל דרכון פורטוגלי, יש צורך בהוכחת אזרחות והוכחת זהות. אם אתה אזרח האיחוד האירופי, אתה יכול לקבל דרכון של האיחוד האירופי אם יש לך תעודת לידה או תעודת לידה של הוריך. אם אינך אזרח האיחוד האירופי, עליך לספק אשרת שהייה או אשרה בתוקף.

דרכון פורטוגלי הוא מסמך שמונפק על ידי שירות ההגירה והגבולות הפורטוגזי (SEF) לאזרחי פורטוגל. הוא משמש גם כעדות ללאום ולאזרחותם. תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי יכול להתבצע בשתי דרכים:

1) על ידי הגשת בקשה למשרד SEF הקרוב ביותר במדינה בה הם מתגוררים

2) על ידי הגשת בקשה לכך בשגרירות או בקונסוליה של פורטוגל במדינת מולדתם.

הדרך הראשונה נפוצה יותר, מכיוון שהיא דורשת פחות זמן ומאמץ מאשר ללכת למדינה אחרת. יתרה מכך, אם למישהו יש צורך דחוף בדרכון, אפשרות זו תתאים יותר מאשר המתנה לתור בשגרירות או בקונסוליה בחו"ל. על מנת להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי מתוך פורטוגל, האזרחים חייבים להציג את עצמם פיזית באחד ממשרדי SEF עם כל המסמכים הנדרשים, כולל הוכחת זהות ולאום, הוכחה שהם מתגוררים בפורטוגל (בדרך כלל עם הרשות המוניציפלית המקומית שלהם), וכן הוכחה שלא

חוק הלאום הפורטוגלי מבוסס על עקרון ה- jus sanguinis.

כדי להיחשב לאזרח פורטוגלי, צריך להיות בעל אב קדמון אחד לפחות שנולד בפורטוגל או שהתאזרח.

אפשר גם לקבל אזרחות פורטוגלית על ידי לידה או התאזרחות.

כדי להיות זכאי להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי, תצטרך להוכיח שאתה אזרח פורטוגלי. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי מתן הוכחה לאזרחותם של הוריך.

אם ההורים שלך נולדו בפורטוגל, היה צריך להנפיק להם תעודת לידה. אם לא, הם היו צריכים להגיש בקשה לאחד בזמן לידתם או זמן קצר לאחר מכן. אתה יכול לבקש עותק של אישור זה מהקונסוליה הפורטוגלית באזורך או מה-Registo Civil de Portugal (רישום אזרחי).

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי לבדו אינו מסובך כפי שניתן לחשוב.

הצעד הראשון הוא הגשת טופס הבקשה, אותו ניתן למצוא באתר האינטרנט של Serviço de Estrangeiros e Fronteiras (SEF). יש למלא את טופס הבקשה בפורטוגזית ולחתום. על המבקש לצרף גם עותקים של תעודת זהות, תעודת לידה ואישור מגורים.

יש גם לספק תעודה מזהה תקפה עם תמונה, כגון דרכון או רישיון נהיגה. יש גם לקחת את טביעות האצבע שלהם במשרד SEF.