הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך המונפק על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחי פורטוגל ולאנשים אחרים כסוג של זיהוי

הדרכון הפורטוגלי הוא סוג של זיהוי שמונפק על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחים פורטוגליים. הדרכון מהווה הוכחה תקפה של זהות ומאפשר לנושא כניסה למדינות אחרות, לרבות כל המדינות החברות באיחוד האירופי, כמו גם גינאה המשוונית, אנדורה וכף ורדה.

ניתן להשיג דרכון פורטוגלי באחת מארבע דרכים:

– לפי לידה או התאזרחות:

– ממוצא מבן משפחה שהונפק לו דרכון פורטוגלי:

– מלידה בשטח פורטוגל (כולל האיים האזוריים ומדיירה):

– בעל אזרחות כפולה עם מדינה אחרת (לא מדינה חברה באיחוד האירופי)

חוק הלאום הפורטוגלי מבוסס על עקרון ה-Jus soli, שמשמעותו שכל האנשים שנולדו בשטחה של פורטוגל, ללא קשר ללאום הוריהם, הם אזרחים פורטוגליים.

כל אזרחי פורטוגל זכאים לדרכון ויש להם זכות להגנה קונסולרית מפורטוגל כאשר הם נמצאים בחו"ל.

דרכון פורטוגלי הוא מסמך המאשר את זהותו ואזרחותו של המחזיק. הוא מונפק אך ורק לאזרחים פורטוגלים והוא מאפשר להם לנסוע ללא הגבלות או דרישות אשרה ל-186 מדינות.

הדרכון הוצג בשנת 1915, כאשר לפורטוגל היו שלושה סוגים שונים של דרכונים: עבור ילידים, עבור זרים ודיפלומטים. העיצוב הנוכחי הוצג בשנת 1992, בהתאם לסטנדרטים של האיחוד האירופי.

דרכון פורטוגלי הוא מסמך המונפק על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחיה. זהו אחד המסמכים החשובים ביותר בחייו של אדם. יש לחדש אותו כל 10 שנים והוא יכול ללכת לאיבוד או לגנוב, מה שיכול להיות חוויה קשה מאוד עבור האדם.

המטרה העיקרית של מסמך זה היא לאפשר לאנשים לנסוע מחוץ לגבולות פורטוגל, אך יש לו גם שימושים נוספים כמו זיהוי והוכחת אזרחות.

התהליך לקבלת דרכון פורטוגלי מתחיל במילוי טופס בקשה והגשתו עם כל המסמכים הדרושים, לרבות הוכחת תושבות בפורטוגל, תעודת לידה, תעודת נישואין אם רלוונטי ועוד. המבקש גם צריך לקבל טביעת אצבע בתחנת המשטרה או בקונסוליה המקומית שלו.

אזרחים פורטוגליים יכולים להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי אם הם עומדים בקריטריונים הבאים:

-הם בני 18 לפחות.

-יש להם את היכולת המשפטית להתחתן.

-אין להם כל עבר פלילי בפורטוגל.

-הם אינם תחת פיקוח שיפוטי או מנהלי כלשהו.

-מעולם לא נשללו מהם אזרחות או אזרחות פורטוגזית, אלא אם כן רכשו אזרחות אחרת או אזרחות אחרת מרצונם החופשי ובאמצעים לגיטימיים.

פורטוגל היא מדינה באירופה עם אוכלוסייה של כ-10.7 מיליון תושבים. יש לה את הכלכלה ה-11 בגודלה בעולם בתמ"ג נומינלי (תוצר מקומי גולמי) לנפש והיא אחת המדינות המתויירות ביותר בעולם.

הדרכון הפורטוגלי הוא אחד הדרכונים המבוקשים באירופה וניתן לקבלו על ידי לידה, מוצא, נישואין או התאזרחות. התהליך להשגת הדרכון הזה לוקח זמן ומאמץ אבל זה שווה את זה.

הדרכון הפורטוגלי הוא תעודת מעבר המונפקת על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחי פורטוגל. הוא מאפשר לנושא לטייל בכל מקום בעולם ומשמש עדות ללאום שלו.

הדרכון הוא אחד המסמכים החשובים ביותר שיכולים להיות לאדם. זוהי הוכחה לזהות, אזרחות ולאום.

זה גם משמש כצורת זיהוי תקפה במדינות רבות ברחבי העולם. הדרכון מכיל מידע על המחזיק בו כגון שמם, תאריך ומקום לידה, מין, צבע עיניים, גובה, משקל, צבע שיער וכן הלאה.

פורטוגל חברה באיחוד האירופי (האיחוד האירופי) מאז 1986, ואזרחי האיחוד האירופי מורשים לטייל בחופשיות במדינות אחרות באיחוד האירופי. פורטוגל חברה גם לאזור שנגן, מה שאומר שמחזיקי אשרת שנגן רשאים להיכנס לפורטוגל ללא צורך בבקשת ויזה נפרדת.

עם זאת, אם אינך אזרח האיחוד האירופי, תצטרך להגיש בקשה לויזה לפורטוגזית. התהליך דומה להגשת בקשה לכל אשרת שנגן אחרת והוא יכול לקחת עד שלושה חודשים.

אם אתם מתכננים להישאר בפורטוגל יותר מ-90 יום, אז תזדקקו לאישור שהייה נוסף.

חוק הלאום הפורטוגלי מבוסס על עקרון ה- jus sanguinis. המשמעות היא שאדם רוכש אזרחות פורטוגזית מלידה אם יש לו לפחות הורה אחד שהוא אזרח פורטוגלי.

אדם יכול גם לרכוש אזרחות פורטוגלית על ידי התאזרחות. הוא או היא חייבים להיות בני 18, להתגורר בפורטוגל במשך חמש שנים ולהיות בעלי ידע מספיק בשפה הפורטוגזית. בנוסף, עליו להיות בעל מוניטין טוב, לא הורשע בפשע חמור בפורטוגל או בחו"ל, ולא להוות כל איום על הביטחון הלאומי.

דרכון פורטוגלי הוא מסמך שמונפק על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחי פורטוגל. הוא מאפשר לנושא לנסוע מחוץ לפורטוגל ולחזור, וכן משמש כאמצעי זיהוי.

דרכון תקף נדרש לנסיעה לחו"ל ויש להצטיידו בטרם היציאה מהארץ. הדרכון מונפק על ידי ה- Direção-Geral da Administração Interna (DGAI) ותוקפו נמשך 10 שנים.

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך שהונפק על ידי ממשלת פורטוגל לאזרחי פורטוגל. זה מאפשר למחזיק לטייל ולגור במדינות ברחבי העולם. זוהי הוכחה תקפה של זהות, לאום ואזרחות.

הדרכון הפורטוגלי הוצג ב-1915 במהלך מלחמת העולם הראשונה כאמצעי חירום, לאחר שהניטרליות של פורטוגל אותגרה על ידי הכרזת המלחמה של גרמניה על צרפת. הגרסה הראשונה הועמדה לרשותם רק למי ששירתו בהצטיינות בצבא הפורטוגלי או שנולדו מעבר לים והתגוררו בפורטוגל בזמן הגזירה.

בשנת 1926, הפך לחוק שכל הילדים שנולדו בחו"ל יקבלו דרכון פורטוגלי אם אביהם היה אזרח פורטוגלי. בשנת 1931 הורחב חוק זה כך שיכלול את כל הילדים שנולדו מחוץ לפורטוגל, ללא קשר להורות.

דרכון פורטוגלי הוא המסמך היחיד של האיחוד האירופי המאפשר למחזיק בו לנוע בחופשיות ולגור בכל מקום באיחוד האירופי. זה גם מאפשר למחזיק להיכנס ולצאת לפורטוגל ללא כל הגבלה.

הדרכון הפורטוגלי הוא אחד הדרכונים החזקים באירופה. הוא מדורג במקום השני באינדקס הדרכונים של הנלי עם ציון ללא ויזה של 159, ממש אחרי ה-164 של שוודיה.

הדרכון הפורטוגלי מספק למחזיק בו גישה ללא ויזה ל-169 מדינות בסך הכל, כולל מדינות דרום אמריקה כמו ברזיל וארגנטינה. ארצות הברית, קנדה ומקסיקו הן בין 169 המדינות שבהן המחזיקים אינם זקוקים לויזה למטרות כניסה או מעבר.