חוק הלאום הפורטוגזי מבוסס על עקרון jus sanguinis, כלומר אדם רוכש אזרחות פורטוגלית בלידה אם לפחות אחד מההורים הוא אזרח פורטוגל

אזרחות פורטוגלית היא מעמד חוקי של אדם שהוא אזרח פורטוגל. זה תוצאה של התאזרחות או jus sanguinis.

חוק הלאום הפורטוגלי מבוסס בעיקרו על עקרון jus sanguinis, כלומר אינו מכיר בעקרון רכישת אזרחות אוטומטית מלידה בפורטוגל.

על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית, יש לעמוד בדרישות הבאות:

על המבקש להיות בן 18 לפחות.

על המבקש להיות בעל אופי טוב וללא עבר פלילי.

על המבקש להתגורר בפורטוגל לפחות חמש שנים, עם הפסקה של לא יותר משישה חודשים.

על המבקש להיות בעל עבר פלילי נקי בפורטוגל ומחוצה לה.

על הפונה להיות בעל "תעודת טבילה" או מסמך אחר המוכיח את תאריך הלידה.

אם האדם נשוי, אזי הוא יצטרך לספק את תעודת הנישואין שלו או מסמך אחר המוכיח את תאריך הנישואין ואת שם בן הזוג.

אם האדם הוא רווק ומתחת לגיל 25, אז הוא יצטרך לספק את תעודת הלידה שלו או מסמך אחר המוכיח את תאריך הלידה שלו וכן הוכחה שהוא רווק (למשל, אם הם גרושים). במקרה זה, הם גם יצטרכו לספק תעודה

על מנת לרכוש אזרחות פורטוגלית, עליך להיוולד בפורטוגל או להיות בעל הורה או סבא או סבא שהם אזרח פורטוגלי. אם אתה לא נולד בפורטוגל, אז אתה צריך לחיות במדינה לפחות חמש שנים לפני הגשת הבקשה.

תהליך רכישת אזרחות פורטוגלית הוא די פשוט וניתן לעשות זאת בשלוש שיטות:

1) התאזרחות (אם אתה עומד בדרישות)

2) ויתור על האזרחות הנוכחית שלך (אם זה אפשרי) 2) Jus Sanguinis (אם שני ההורים שלך אזרחי פורטוגל).

בחלק זה תלמדו על האזרחות הפורטוגלית. תוכלו לגלות כיצד להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית ואת הדרישות שיש למלא. בנוסף, תלמדו על היתרונות שבבעלות דרכון פורטוגלי.

הלאום הפורטוגזי הוא מהעתיקים באירופה. המדינה נוסדה על ידי צאצאים של לוסיטנים וקלטים שאכלסו את פורטוגל לפני הכיבוש הרומי. השם פורטוגל בא מ-Portucale, שפירושו "אדמה על הנהר".

החוקה הפורטוגלית הנוכחית נכנסה לתוקף ב-1976 לאחר מהפכת הציפורנים הפילה את המשטר האוטוריטרי שהיה קיים עד אז. החוקה מגדירה את פורטוגל כרפובליקה דמוקרטית בעלת פלורליזם חברתי ופוליטי, והיא מבטיחה זכויות יסוד כמו חירויות אזרח, קניין פרטי, שוויון בפני החוק וחופש מצפון.

כדי לקבל אזרחות פורטוגלית (התאזרחות), יש לעמוד במספר דרישות: להיות בן 18 לפחות; מתגוררים כחוק בפורטוגל במשך חמש שנים; יש ידע

חוק הלאום הפורטוגלי הוא אחד הנדיבים באירופה.

חוק הלאום הפורטוגלי הוא אחד הנדיבים באירופה. כתוצאה מכך, חיים כיום יותר ממיליון אזרחים פורטוגלים מחוץ לפורטוגל וכ-10% מהאוכלוסייה המתגוררת בחצי האי האיברי הם זרים.

אם נולדת להורה אחד לפחות שהיה אזרח פורטוגל או אם נולדת להורים זרים המתגוררים באופן חוקי בפורטוגל במשך עשר שנים לפחות, אזי יש לך את הזכות להפוך לאזרח פורטוגל.

הלאום הפורטוגזי נוצר במאה ה-12. הסכם וינדזור, שנחתם ב-11 במאי 1386, הכיר במעמדה של ממלכת פורטוגל כמדינה עצמאית.

מאמר זה יבדוק את התהליך והדרישות לקבלת אזרחות פורטוגלית.

חוק הלאום הפורטוגלי מבוסס על העיקרון של Jus Sanguinis. המשמעות היא שאדם יכול לרכוש אזרחות פורטוגלית אם יש לו לפחות אב קדמון אחד שנולד בפורטוגל או שקיבל אזרחות בהתאזרחות.

על מנת לרכוש אזרחות פורטוגזית, אדם חייב לעמוד בקריטריונים הבאים:

1) הם חייבים להיות בני 18 ומעלה; 2) עליהם להיות מסוגלים לדבר ולכתוב בפורטוגזית; 3) עליהם להתגורר בפורטוגל לפחות 10 שנים ברציפות לאחר שהגיעו לבגרות; 4) אסור שיהיו כפופים להם כל מגבלה חוקית המונעת מהם מתן אזרחות; 5) אסור שהם הורשעו בשום פשע הכרוך בחוסר יושר או אלימות.

בחלק זה תמצא מידע על האזרחות הפורטוגלית. תלמד מה נדרש כדי להיות אזרח של פורטוגל ואיזה יתרונות אתה יכול לקבל על ידי הפיכתך.

חוק הלאום הפורטוגלי מבוסס על עקרון jus sanguinis, כלומר מקום הלידה אינו רלוונטי בכל הנוגע לרכישת אזרחות. עם זאת, ניתן להעניק התאזרחות לאחר פרק זמן מסוים בפורטוגל או למי שהתחתן עם אזרח פורטוגלי.

כדי להפוך לאזרח פורטוגלי יש שתי דרכים: התאזרחות או מוצא.

אדם מקבל אזרחות פורטוגלית ממוצא אם הוא נולד מאב או אם שהם גם אזרח פורטוגל. אם הם נולדים מהורים שאינם פורטוגלים, עליהם להגיש בקשה להתאזרחות על מנת לרכוש את האזרחות.

סעיף זה יספק לך מידע נוסף על איך להשיג את ההרשאה הזו ומה היתרונות שמגיעים איתה!

חוק האזרחות הפורטוגלית נקבע לראשונה בחוקה של 1976 ותוקן מספר פעמים. התיקון האחרון לחוק נעשה באוקטובר 2015, אז התקבל חוק חדש בנושא אזרחות ממוצא שאפשר לילדים שנולדו בחו"ל עם הורה או סבא פורטוגזי לרכוש אזרחות פורטוגלית ממוצא.

הדרישות העיקריות לקבלת אזרחות פורטוגלית הן:

– להיות בן 18

– יכולת לדבר פורטוגזית או ספרדית

– גר בפורטוגל לפחות 10 שנים (5 שנים אם נשוי לאזרח פורטוגלי)

– התגוררו בפורטוגל לפחות 5 שנים רצופות לפני הגשת הבקשה

– מתגוררים באופן חוקי וקבוע בפורטוגל

על מנת להפוך לאזרח פורטוגלי, עליך להיות בן 18 ומעלה ומתגורר בפורטוגל לפחות 10 שנים.

אתה יכול להגיש בקשה לאזרחות על ידי אזרחות אם אתה נשוי לאזרח פורטוגלי או אם אתה מתגורר כחוק בפורטוגל במשך 10 השנים האחרונות. אתה יכול גם להגיש בקשה לאזרחות באמצעות זכות מלידה אם ההורה שלך נולד בפורטוגל.

אין צורך לוותר על האזרחות הנוכחית שלך בעת רכישת אזרחות פורטוגזית.

על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית, אתה צריך להיות בעל אישור שהייה, לחיות בפורטוגל לפחות 10 שנים, ולהיות מסוגל לספק הוכחות להשתלבות בחברה הפורטוגלית.

חוק האזרחות הפורטוגלית משנת 2012, כפי שתוקן ב-2013 וב-2017, הוא המסגרת החוקית לאזרחות בפורטוגל. הוא מבוסס על העיקרון של jus sanguinis ולכן פתוח רק לאנשים ממוצא פורטוגלי.

כדי להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית, על המבקש להיות מעל גיל 18 ובעל עבר פלילי נקי. על המבקש גם להוכיח ידע בשפה הפורטוגזית וכן ידע בהיסטוריה, תרבותה וערכיה של המדינה.

המבקש יכול להגיש בקשה לאזרחות באמצעות התאזרחות או דרך מוצא (jus sanguinis).

התאזרחות: כדי להגיש בקשה להתאזרחות, על המבקש להתגורר בפורטוגל "כחוק" לפחות 10 שנים ברציפות לפני הגשת הבקשה. בקשה תתקבל רק אם היא תוגש תוך 10 שנים ממועד הזכאות לכך. לאחר מכן המועמדים מתראיינים לוועדה שהוקמה על ידי משרד הפנים אשר מחליטה אם הם צריכים להתאזרח או לא.