דרכון אירופאי הוא מסמך המאפשר לנושא לנסוע, לחיות ולעבוד בכל אחת מהמדינות באיחוד האירופי

דרכון אירופאי הוא תעודת מעבר שהונפקה על ידי המדינות החברות באיחוד האירופי. הוא מאפשר לאזרחים לנסוע בחופשיות בתוך האיגוד ומשפיע על היבטים שונים של החיים לרבות תעסוקה, חינוך וביטוח לאומי.

מאז יוני 2013, כל אזרחי האיחוד האירופי יכולים להגיש בקשה לדרכון בשגרירות או בקונסוליה הקרובה אליהם, ללא קשר למקום מגוריהם. על המבקש לספק הוכחה לכך שהוא אזרח האיחוד האירופי ועליו להתגורר במדינת אזרחותו במשך חמש שנים לפחות.

האיחוד האירופי הוא איחוד על-לאומי של 28 מדינות חברות. האיחוד האירופי הוקם ב-1993 עם החתימה על אמנת מאסטריכט ומאז גדל לכלול יותר מ-500 מיליון בני אדם. היא פיתחה שוק אחד באמצעות מערכת חוקים סטנדרטית החלה בכל המדינות החברות, המבטיחה תנועה חופשית של אנשים, סחורות, שירותים והון בתוך השוק הפנימי.

האיחוד האירופי פועל באמצעות מערכת היברידית של קבלת החלטות בין-ממשלתית. המדינות החברות מיוצגות הן במועצה האירופית (ראש המדינה הקולקטיבי) והן בפרלמנט האירופי (האסיפה הפרלמנטרית הנבחרת ישירות).

האיחוד האירופי הוא איחוד של 28 מדינות שכולן פועלות יחד. הוא נוצר כדי לקדם ערכים ואידיאלים אירופיים, כגון דמוקרטיה, שוויון ושלטון החוק.

האיחוד האירופי מורכב כיום מארבעה מוסדות עיקריים: הפרלמנט האירופי, מועצת השרים (המורכבת מנציגים מכל מדינה חברה), הנציבות האירופית ובית המשפט לצדק. מוסדות אלה עובדים יחד כדי לקבל החלטות בכל דבר, מהסכמי סחר ועד למדיניות סביבתית.

הם גם עובדים יחד על חקיקה החלה על כל המדינות החברות – כולל הנפקת דרכונים לאזרחים נזקקים.

האיחוד האירופי הוא איחוד פוליטי וכלכלי של 28 מדינות חברות הממוקמות בעיקר באירופה. האיחוד האירופי פועל באמצעות מערכת של מוסדות על-לאומיים ובין-ממשלתיים, שתוארה כ"ארגון בינלאומי" ונחשבת לדוגמא הראשונה לישות מדינית מאז תום המלחמה הקרה שתפסה מעמד זה.

על מנת לקבל שליטה רבה יותר על ההגירה, האיחוד האירופי הציג חוק חדש ב-2015 שאומר שלכל אזרח ממדינה אחת באיחוד האירופי ניתן להנפיק דרכון של האיחוד האירופי.

האיחוד האירופי הוא קבוצה של מדינות המחוברות יחדיו על ידי

רעיון של שלום, אחדות ושיתוף פעולה כלכלי. דרך אחת שבה הרעיון הזה

בא לידי ביטוי הוא דרך הדרכון האירופי. הדרכון מספק

יתרונות כלכליים וחברתיים למחזיקים בו. זה גם מסמל את זה של האיגוד

מחויבות לתנועה חופשית של אנשים בתוך אירופה.

האיחוד האירופי מנפיק דרכונים מאז 2007 לאזרחים שהם אזרחים של מדינה אחת או יותר באיחוד האירופי. אם אתה אזרח של מדינה חברה באיחוד האירופי, אתה יכול להגיש בקשה לדרכון מכל מדינה חברה אחרת והוא יהיה תקף בכל האיחוד האירופי.

דרכון אירופאי הוא מסמך המקנה לבעל הזכות לטייל ולגור בכל מדינה באיחוד האירופי. הדרכון מונפק על ידי אחת המדינות החברות.

אזרח של מדינה באיחוד האירופי יכול להחזיק גם באזרחות של מדינה אחרת באיחוד האירופי (אזרחות כפולה). במקרה זה, האדם יהיה אזרח של שתי המדינות, ויתכן ויצטרך לציית לחוקים יותר מאלה שאין להם אזרחות כפולה.

דרכון של האיחוד האירופי מזכה את המחזיק בו בזכויות תנועה חופשית ומגורים בכל אחת מהמדינות באיחוד. הדרכון אינו אזרחות, אלא מסמך המקנה למחזיק בו את הזכות לנוע ולהתגורר במדינות אחרות החברות.

לאיחוד האירופי אין אזרחות רשמית. לאזרחי האיחוד האירופי אין זכות אוטומטית לחיות או לעבוד במדינות אחרות באיחוד האירופי, אך הם זכאים לזכויות מסוימות כגון תנועה חופשית ומגורים בשטחן של מדינות החברות באיחוד האירופי עם מגבלות מסוימות עבור בני משפחה שאינם באיחוד האירופי.

האיחוד האירופי (EU) הוא איחוד כלכלי ופוליטי המורכב מ-28 מדינות חברות הממוקמות בעיקר באירופה. האיחוד האירופי פועל באמצעות מערכת של מוסדות על-לאומיים, לרבות הנציבות האירופית, מועצת האיחוד האירופי, הפרלמנט ובית המשפט לצדק.

האיחוד האירופי הוא קבוצה של 28 מדינות. זה התחיל בתור הקהילה הכלכלית האירופית, שנוצרה בשנת 1957. ה-EEC הורכב משש מדינות: צרפת, מערב גרמניה, איטליה, בלגיה, הולנד ולוקסמבורג.

אזרח של מדינה באיחוד האירופי יכול לחיות ולעבוד בכל מדינה חברה אחרת ללא צורך באישור עבודה או אשרה. יש להם גם זכות הצבעה בבחירות מקומיות בכל מדינה אחרת באיחוד האירופי שבה הם מתגוררים.

אירופה היא יבשת המורכבת ממדינות רבות. באיחוד האירופי, כל המדינות החברות מחויבות להנפיק דרכון לכל אדם שהוא אזרח של מדינה אחרת.

האיחוד האירופי הוא איחוד של 28 מדינות חברות. אזרחי מדינות אלו יכולים לטייל, לחיות ולעבוד בכל מדינה אחרת באיגוד ללא כל הגבלה.

על מנת לקבל דרכון מאחת המדינות הללו, עליך לעמוד בדרישות מסוימות. לדוגמה, עליך לספק מסמכים מסוימים ולשלם עמלה. אתה גם צריך להיות מעל גיל 18 ולהתגורר בארץ לפחות 3 חודשים לפני הגשת בקשה לדרכון.

דרכון אירופאי הוא תעודת מעבר שהונפקה על ידי אחת המדינות החברות באיחוד האירופי. הוא מאפשר לאזרח של מדינה אחת לטייל במדינות אחרות מבלי להציג את תעודת הזהות הלאומית שלו או צורך להוציא ויזה.

כדי להגיש בקשה לדרכון אירופאי, על המבקש להיות אחד:

– אזרח של מדינה חברה;

– בן משפחה של אדם כזה שאינו זכאי אחרת להחזיק באזרחות זו; אוֹ

– אדם חסר אזרחות עם מגורים רגילים באותה מדינה חברה.

דרכון אירופאי הוא דרכון המונפק על ידי ממשלת האיחוד האירופי (EU) לשימוש אזרחי מדינות חברות. הדרכון נוצר במקור כדי להקל על נסיעות בינלאומיות ולקדם חילופי תרבות באירופה.

הרעיון של מסמך זהות אחד ומשותף לכל האירופים הוצע ב-1914 על ידי הפוליטיקאי הצרפתי אדואר הריוט, שלימים הפך לשר החוץ. בשנת 1950, מועצת אירופה הסכימה על הצורך ב"צורה סטנדרטית של זיהוי אישי שניתן להשתמש בו בכל מקום באירופה". הפורמליות הושלמו ב-1953 והסט הראשון של דרכונים סטנדרטיים הונפק ב-20 באפריל 1954.

בשנת 1981, הוא הפך למסמך מוכר בינלאומי במסגרת אמנה משנת 1954 שנחתמה בפריז על ידי 26 מדינות (אוסטרליה וניו זילנד חתמו בסופו של דבר גם כן). 24 המדינות המקוריות היו אוסטריה, בלגיה, דנמרק, צרפת, גרמניה יוון, איסלנד (שהושעה מאוחר יותר), איטליה (מושעה), אירלנד (מושעה), לוקסמבורג (מושעה), הולנד, נורבגיה פורטוגל ספרד שוודיה שוויץ