הזכאות לגרין קארד נקבעת על ידי מספר גורמים, לרבות אזרחותו של הפונה, השכלתו, ניסיון העבודה וקשרי המשפחה

גרין קארד הוא מסמך בארה"ב המאפשר לאדם לגור ולעבוד בארץ. כדי להיות זכאי לגרין קארד, יש לעמוד בדרישות מסוימות. הדרישות מתחלקות לשני חלקים: חלק אחד מבוסס על מצבו המשפחתי של הפונה, והחלק השני מבוסס על העדפות תעסוקה.

מועמדים עם זכאות לגרין קארד על בסיס משפחתי הם אלה שהם:

1) נשוי לאזרח אמריקאי;

2) ילדים לא נשואים של אזרחי ארה"ב;

3) ילדים בוגרים לא נשואים של אזרחי ארה"ב; אוֹ

4) הורים לאזרחים ארה"ב בוגרים.

מועמדים בעלי זכאות גרין קארד מבוססת תעסוקה הם אלה שיש להם:

1) יכולת יוצאת דופן במדעים, אומנויות, חינוך, עסקים או אתלטיקה; או 2) יכולת יוצאת דופן במדעים, אמנויות, חינוך, עסקים או אתלטיקה ויש להם הצעת עבודה מחברה בארצות הברית.

גרין קארד הוא מסמך המאפשר לך לחיות ולעבוד בארצות הברית. ניתן להנפיק גרין קארד ממספר סיבות, כולל:

– להיות בן/בת זוג או ילד של אזרח אמריקאי

– קבלת עתירה מאושרת ממשרד העבודה או משרד החוץ

– בעל עתירה מאושרת משירותי ההגירה וההתאזרחות

– זכייה בהגרלת אשרות הגיוון

הצעד הראשון לקבלת מסמך זה הוא מילוי טופס I-130, עתירה למען קרוב משפחה, אשר מוגש על ידי קרוב משפחתך המתגורר בארצות הברית בשמך. הטופס חייב להיות מלווה בהוכחה שאתה זכאי לסטטוס זה, כגון הוכחה שהם אזרח ארה"ב או בעל גרין קארד והוכחה שאתה בן/בת הזוג או ילד לא נשוי מתחת לגיל 21.

הזכאות לגרין קארד נקבעת לפי אזרחותו, עיסוקו ומצבו המשפחתי של הפונה.

מועמדים לקבלת גרין קארד חייבים בעצומה של אשרת מהגרים מבוססת תעסוקה שאושרה על ידי שירות האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS). בנוסף, על המועמדים להיות כשירים לקבלת גרין קארד.

ה-USCIS יעריך את כישוריו של המועמד על סמך גילו, רקע ההשכלה, ניסיון העבודה, יכולת השפה האנגלית והאם יש לו מחסומים כלשהם לתעסוקה.

על מנת לזכות בגרין קארד, על המבקש להיות מסוגל להוכיח שהוצעה לו עבודה מזכה בארצות הברית.

עבודה מזכה מוגדרת כעבודה במשרה מלאה המצריכה לפחות שנה של הכשרה או ניסיון הקשור לתפקיד המוצע בארצות הברית.

השלב הראשון בתהליך קבלת גרין קארד הוא להיות זכאי. שירות האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS) מתאר דרישות ספציפיות לזכאות. דרישה אחת היא שהאדם חייב להיות התקבל כדין לארצות הברית כתושב קבע, או שקיבל מעמד כזה על ידי התאמת מעמד או קיבל מקלט על ידי USCIS.

ה-USCIS גם דורש שהאדם התגורר ברציפות בארה"ב במשך חמש שנים לאחר קבלתם כדין, או שלוש שנים אם הוא נשוי לאזרח אמריקאי ובן זוגו מתגורר בארה"ב במשך שלוש שנים לפחות. בנוסף, ישנם סוגים שונים של ויתור זמינים למי שאינו עומד בדרישות התושבות הללו, כגון אלו שנפגעו באלימות במשפחה, סחר בבני אדם ופשעים אחרים; מי שנכחו שלא כדין אך הגישו לאחר מכן בקשה לרישום תושבות קבע; ואלה שנכחו שלא כדין אך נישאו לאזרח אמריקאי לפני ה-30 באפריל 1997

גרין קארד הוא אישור המאפשר לאדם לחיות ולעבוד בארצות הברית באופן קבוע. שירות האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) מנפיק גרין קארד, הידוע גם ככרטיס תושב קבע, למהגרים על סמך כישוריהם, קשרי המשפחה או ההיסטוריה התעסוקתית שלהם.

ה-USCIS מעניק גרין קארד למי מיומן במקצוע או במקצוע, בעלי יכולות יוצאות דופן במדע או עסקים, בעלי השכלה גבוהה עם תואר מתקדם מאוניברסיטה או מכללה אמריקאית, או בעלי קשרי משפחה יוצאי דופן בארה"ב, כגון ילדים. שהם אזרחי ארה"ב מלידה או אימוץ. ברוב המקרים, המועמדים חייבים גם להראות שהם יכולים לספק את התמיכה שלהם מבלי להפוך לחיובים ציבוריים ושהם יכולים לדבר אנגלית לפחות מספיק טוב כדי לתקשר ביעילות עם אנשים שאינם מכירים אותם היטב.

בארצות הברית יש סוגים רבים ושונים של ויזות לאנשים שרוצים לחיות ולעבוד במדינה. אחת מהוויזות הללו, הגרין קארד, רלוונטית במיוחד למי שרוצה לחיות ולעבוד בארה"ב לצמיתות.

ישנן דרישות רבות שצריך לעמוד בהן לפני שאדם יכול להיות זכאי לגרין קארד. עם זאת, אם הדרישות הללו יתקיימו אז הם יכולים להתחיל את המסע שלהם לקראת אזרחות!

לממשלת ארצות הברית יש מספר דרכים לקבוע אם אדם זכאי לגרין קארד. הדרכים הנפוצות ביותר הן דרך תעסוקה, משפחה ומעמד של פליט.

הזכאות לגרין קארד מבוססת על הדברים הבאים:

– גרין קארד מבוסס תעסוקה זמינים לאנשים שהוצעו להם עבודה בארה"ב, קיבלו את ההצעה ועמדו בתנאים מסוימים אחרים.

– כרטיסי גרין קארד מבוססי משפחה זמינים לאנשים עם בני משפחה שהם אזרחי ארה"ב או תושבי קבע חוקיים (LPR).

– מעמד של פליט יכול להוביל לגרין קארד אם הוא ניתן לפליטים או למבוטחים ממדינות מוצא מסוימות או למי שזכו למניעת גירוש או מעמד מיוחד של מקלט.

ארצות הברית מציעה הזדמנויות גרין קארד למי שמוכן לגור במדינה ולהשקיע את זמנם וכספם בכלכלה. אחת הדרישות לכך היא שאדם צריך להיות מסוגל להוכיח שיש לו מספיק כספים כדי לפרנס את עצמו.

כדי להיות זכאי לגרין קארד, מועמד צריך

-נותן חסות בארה"ב,

-הצעת עבודה תקפה או הוכחה לעצמאי,

-מספיק כספים בהישג יד (לפחות 10,000 $)

-כיסוי ביטוחי בריאות

ארצות הברית מציעה גרין קארד למי שקיבל מקלט, פליטים ומהגרים עם סוגים מסוימים של אשרות. על מנת לזכות בגרין קארד, על המועמדים להיות בעל חסות שהוא אזרח ארה"ב או תושב קבע.

זכאות גרין קארד היא מונח המתייחס ליכולתו של אדם להגיש בקשה לגרין קארד. גרין קארד הוא מסמך המונפק על ידי שירותי האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS) המאפשר לבעלים לחיות ולעבוד באופן קבוע בארצות הברית. ישנן דרכים רבות ושונות עבור מישהו להיות זכאי לגרין קארד, אך אחת הדרכים הנפוצות ביותר היא דרך נישואין.

הקטגוריות הבאות של אנשים זכאיות לתושבות קבע בארצות הברית:

1) מי שהיה נשוי פחות משנתיים בעת הגשת הבקשה,

2) מי שהיה נשוי יותר משנתיים בעת הגשת הבקשה,

3) ילדים מתחת לגיל 21 שנולדו מחוץ לנישואים שחיים עם הוריהם אזרח ארה"ב ברציפות מאז לפני גיל 16,

4) ילדים מתחת לגיל 21 שנולדו מחוץ לנישואים שלא חיו עם הוריהם אזרח ארה"ב ברציפות מאז לפני גיל 16 אך

זכאות לגרין קארד היא הדרישה שאדם צריך לעמוד בה עבור שירותי האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS) כדי להעניק לו מגורים קבועים כדין (גרין קארד). החוק מחייב שמבקש גרין קארד יהיה קביל ולא פסול על פי חוק ההגירה האמריקאי.

להלן חלק מהדרישות שאדם צריך לעמוד בהן כדי להיות זכאי לגרין קארד:

-להיות בן 18 לפחות

-להיות מסוגל לדבר, לקרוא, לכתוב ולהבין אנגלית

-יש מגורים רצופים בארצות הברית מאז לפני ה-1 בינואר 1972

-נמצאים פיזית ברציפות בארצות הברית מאז לפני ה-1 בינואר 1972

-הצג דרכון תקף ממדינת הלאום שלך או ממקום מגוריך האחרון

ארצות הברית מציעה גרין קארד לאזרחים זרים שהם בני משפחה של אזרחי ארה"ב או כאלה שזכאים לויזה מקצועית.

אדם יכול להיות זכאי לגרין קארד אם יש לו קרוב משפחה מיידי המתגורר בארה"ב, כמו ילד, בן זוג או הורה שהוא אזרח של ארצות הברית. הם גם זכאים אם הם קיבלו מעמד של מקלט בארה"ב ויכולים להוכיח שהם יעמדו בפני רדיפה אם הם היו חוזרים לארץ מולדתם או אם הם קיבלו מעמד של פליט בארה"ב, ויכולים להוכיח שהם יעמדו בפני רדיפה אם הם היו אמורים לחזור לארצם