תהליך חידוש הדרכונים הקנדי אינו קל

עבור קנדים, הדרכון הוא מסמך חיוני הדרוש בעת נסיעה לחו"ל. ממשלת קנדה מנפיקה דרכונים מאז 1915 וזו אחת המדינות הבודדות שעדיין מציעות תקופת תוקף של עשר שנים לדרכוניהן.

החל מה-1 ביוני 2017, קיימות דרישות חדשות לחידוש דרכון קנדי. הדרישות החדשות הללו כוללות עדכון המידע האישי שלך וצילום תמונה במיקום של Service Canada או במשרד Passport Canada.

ישנן סיבות רבות מדוע יידרש חידוש דרכון קנדי. כמה מהסיבות הנפוצות ביותר כוללות:

-הדרכון יפוג בקרוב

-הדרכון אבד או נגנב

-ילד חדש נולד וצריך לכלול אותו בדרכון

-האדם הוא אזרח כפול, אך אזרחותו האחרת פגה

-שמו של האדם השתנה ויש לעדכן אותו בדרכון הקנדי שלו.

תהליך חידוש הדרכון הקנדי הוא פשוט יחסית. הצעד הראשון הוא להזמין תור עם משרד הדרכונים הקרוב ביותר. אתה יכול לעשות זאת על ידי טלפון אליהם או הזמנת תור באינטרנט.

תצטרך להביא איתך מספר מסמכים ביום הפגישה שלך, כולל:

-טופס מלא DS-82

-הוכחת אזרחות קנדית

-הוכחת הזהות

-שתי תמונות פספורט

דרכון קנדי הוא מסמך נסיעה מוכר בינלאומי אשר מונפק לאזרחים קנדיים על ידי ממשלת קנדה. הוא משמש לנסיעות בינלאומיות, להזדהות ולהוכחת אזרחות.

ממשלת קנדה מציעה שני סוגים של דרכונים: דרכון רגיל ודרכון בתוקף מוגבל. ניתן להשתמש בדרכון קנדי רגיל לכל סוג של נסיעות בינלאומיות, בעוד שדרכון מוגבל בתוקף יכול לשמש רק לנסיעות לארצות הברית בטיסה.

ניתן להגיש בקשה לחידוש דרכון קנדי באופן אישי או בדואר למשרד הדרכונים הקרוב ביותר בקנדה. המבקש יצטרך לספק את הדרכון הקנדי התקף הנוכחי שלו, את תעודת הלידה שלו או מסמכי אזרחות אחרים (בהתאם לסוג הבקשה), ושני תצלומים צבעוניים זהים העומדים במפרטי Passport Canada.

הדרכון הקנדי הוא תעודת מעבר שהונפקה על ידי ממשלת קנדה המשמשת כהוכחה לאזרחות קנדית ומספקת לבעל הזכות להיכנס ולצאת מקנדה. זה חלק מתוכנית הזהות הקנדית.

דרכון קנדי תקף ל-5 שנים מתאריך הנפקתו או עד תאריך התפוגה, המוקדם מביניהם.

זמן הטיפול לחידוש דרכון תלוי אם מדובר בדרכון של מבוגר או ילד והיכן אתה מגיש בקשה. אתה יכול לחדש את הדרכון שלך בכל עת לפני שתוקפו יפוג, אך אם אינך מתכוון לנסוע בזמן הקרוב, ייתכן שתרצה להמתין עד שתוקף הדרכון הנוכחי שלך יפוג לפני הגשת בקשה לחידוש. זה ימנע עיכובים במעברי הגבול כשאתה עובר הגירה.

אם פג תוקפו של הדרכון הנוכחי שלך, עליך להגיש בקשה לחידוש לפני נסיעה מחוץ לקנדה או להסתכן במניעת כניסה למדינה אחרת מכיוון שהמסמך הישן שלך אינו תקף עוד.

חידוש דרכון קנדי הוא תהליך חשוב שכל אזרח חייב לעבור. התהליך הוא חובה וצריך להיעשות כל 10 שנים. זהו הליך פשוט, אך עדיין יש לו מערכת חוקים ותקנות משלו.

ממשלת קנדה קבעה חובה על כל האזרחים לחדש את הדרכונים שלהם כל 10 שנים. הסיבה לכך היא שמשרד הדרכונים הקנדי רוצה להבטיח שהדרכונים יהיו תמיד מעודכנים בתכונות האבטחה העדכניות ביותר על מנת להגן על קנדים מפני גניבת זהות והונאות.

חידוש דרכון קנדי יכול להיעשות באופן מקוון או באופן אישי במשרד דרכונים קרוב אליך.

עליך לבצע שלבים מסוימים בעת חידוש הדרכון שלך, חלקם:

1) עליך למלא את טופס הבקשה לקבלת דרכון קנדי חדש או מחודש; 2) עליך לספק את הדרכון הקנדי התקף הנוכחי שלך; 3) עליך לספק 2 זיהויים שהונפקו על ידי ממשלת קנדה או על ידי מדינה אחרת

הדרכון הקנדי הוא אחד המסמכים החשובים ביותר שאדם חייב לשאת עמו בכל עת. הממשלה הכריזה על כללים חדשים לחידוש דרכונים. כללים חדשים אלה ייכנסו לתוקף ב-1 בנובמבר 2018.

הדרכון הקנדי הוא מסמך חשוב שכל אזרח חייב לשאת בכל עת, והוא גם אחת מצורות הזיהוי החשובות ביותר בעולם. לאחרונה הכריזה ממשלת קנדה על כללים חדשים לחידוש דרכון. כללים חדשים אלה ייכנסו לתוקף ב-1 בנובמבר 2018.

הדרכון הקנדי הוא מסמך רשמי שהונפק על ידי ממשלת קנדה המאשרת את זהותו ואת הלאום של המחזיק בו. זהו מסמך נסיעה תקף עבור אזרחים קנדיים וכמה אנשים בעלי אזרחות אחרת, כולל אלה המתגוררים בקנדה, להיכנס למדינות שבהן יש להם זכויות למגורים או לעבוד.

תהליך חידוש הדרכון הקנדי יכול להיעשות באופן מקוון או באמצעות בקשה מנייר. אנשים הזכאים יכולים להגיש בקשה לדרכון חדש באינטרנט דרך אתר Passport Canada. המועמדים צריכים לספק את המידע האישי שלהם, כגון שמם, מינם, תאריך הלידה ותאריך התפוגה של הדרכון הנוכחי שלהם. הם גם צריכים לספק תמונה דיגיטלית ולבחור את סוג התמונה המועדף עליהם (כלומר, פנים מלאות או ראש).

הדרכון הקנדי הוא אחד ממסמכי הנסיעה החזקים והמבוקשים בעולם. הוא גם סמל לאזרחות קנדית ומפתח לזהות ארצנו.

הדרכון הקנדי הוצג בשנת 1920 כדרך לזהות קנדים בזמן שהם נוסעים לחו"ל. באותם ימים דרכונים היו עשויים מנייר והיו תקפים לשנתיים.

יש כמה דרכים לחדש את הדרכון הקנדי שלך. ניתן להגיש בקשה לחידוש באופן מקוון, בדואר או באופן אישי. ללא קשר לשיטה שתבחר, עליך להצטייד בדרכון הישן שלך ומסמכים אחרים המוכיחים את זהותך ואזרחותך.

ממשלת קנדה מקלה מתמיד על חידוש הדרכון שלך. עכשיו אתה יכול לעשות את זה באינטרנט ואין צורך להמתין עד שתוקף הדרכון שלך יפוג לפני שתתחיל בתהליך.

דרכונים קנדיים מונפקים על ידי Global Affairs Canada (GAC) דרך משרד הדרכונים שלה באוטווה ומשרדי הויזה שלה בחו"ל תחת ה-Consular Affairs Branch (CA). GAC אחראית להנפקת דרכונים קנדיים ואילו CA אחראית להנפקת ויזות למי שרוצה לנסוע לחו"ל.

מומלץ לחדש את הדרכון שישה חודשים לפני שפג תוקפו. אם אתה נוסע בשלושה עד ארבעה החודשים הקרובים, אנא חדש את הדרכון שלך עכשיו.

משרד הדרכונים הקנדי אחראי על הנפקה ועיבוד דרכונים ומסמכי נסיעה עבור אזרחים קנדיים. המשרד ממוקם באוטווה, אונטריו וניתן ליצור איתם קשר בטלפון 1-800-567-6868 או 1-613-944-1310.

משרד הדרכונים הקנדי לא יעבד בקשה אם היא תתקבל לאחר תאריך התפוגה של הדרכון או מסמך הנסיעה. ייתכן שתוכל להגיש בקשה להארכה זמנית, אך זה יהיה תלוי בכמה זמן שנותר לך לפני שפג תוקפו של הדרכון הנוכחי שלך, כמו גם בגורמים אחרים כגון היכן אתה גר, איזה סוג מסמך אתה צריך, והאם אתה או לא. זכאים להגיש בקשה להארכה זמנית.

דרכון קנדי הוא מסמך שמתפקד כמסמך נסיעה והוכחה לאזרחות קנדית. הוא מונפק על ידי ממשלת קנדה, בסמכות של אזרחות והגירה קנדה, לכל קנדי שמבקש זאת.

ישנן שתי דרכים לחדש את הדרכון שלך:

1) שלח את הדרכון הישן שלך עם טופס הבקשה החדש שלך ותשלום של $150 (CAD) או $205 (USD). ניתן לעשות זאת בדואר או באופן אישי במשרד דרכונים.

2) אם אתה גר קרוב מספיק למשרד הדרכונים, אתה יכול לחדש את הדרכון שלך במקום. חידוש באתר לוקח בערך 10 דקות ועולה 100 דולר (CAD) או 145 דולר (USD).