הונאה פיננסית היא סוג של פשעי צווארון לבן שיכולים להיות כרוכים בסוגים רבים ושונים של הונאה, כולל הונאת השקעות, הונאת משכנתאות, הונאה בכרטיסי אשראי וגניבת זהות

סוג זה של הונאה מכונה לעתים קרובות "הונאה בתשלום מראש" מכיוון שהוא דורש תשלום כדי לגרום להונאה לעבוד. הרמאי יציע לך עבודה, זכיות בלוטו או פרס אחר שאתה צריך לשלם עמלה כדי לקבל. אתה שולח להם כסף והם אף פעם לא שולחים לך את מה שהם הבטיחו.

נושא הסעיף: כיצד להפסיק הונאה פיננסית

מילות מפתח של מדור:

מבוא:

ישנן דרכים רבות שבהן תוכל להגן על עצמך מפני הונאה פיננסית. אחת הדרכים הטובות ביותר היא באמצעות תוכנת אנטי-וירוס במחשב המשמשת לבנקאות מקוונת וקניות. זה יכול לזהות תוכנות זדוניות שיכולות לגנוב את המידע שלך ובסופו של דבר להוביל לגניבה של הכספים שלך.

המאמר יספק סקירה כללית של הסוגים השונים של הונאות פיננסיות.

במאמר, נחקור את הסוגים השונים של הונאות פיננסיות וכיצד הן מבוצעות. נבחן גם כמה דרכים שבהן ניתן למנוע את אלה, ומה לעשות אם אתה קורבן לפשע מסוג זה.

הונאה פיננסית היא סוג של פשע הכולל הונאת אנשים או חברות כדי להשיג כסף. ישנם סוגים רבים ושונים של הונאה פיננסית, כולל גניבת זהות והונאות בכרטיסי אשראי.

הונאה פיננסית היא סוג של פשע הכולל הונאת אנשים או חברות כדי להשיג כסף. זה יכול להיעשות על ידי גניבת זהות, הונאות כרטיסי אשראי ושיטות רבות אחרות.

זוהי הונאה שבה הרמאים יבקשו מכם להפקיד כסף לחשבון שלהם, והם יחלקו אתכם ברווחים. הרמאים יקחו את הכסף שלך ויברחו איתו.

בסוג זה של הונאה, הרמאים יבקשו מכם להפקיד כסף לחשבונם, והם יחלקו אתכם ברווחים. הרמאים יקחו את הכסף שלך ויברחו איתו.

הונאת כסף היא סוג של הונאה, המבוצעת בדרך כלל דרך האינטרנט, שבה רמאי מרמה מישהו לשלוח לו כסף על ידי התחזות למישהו שהקורבן מכיר.

הונאות כסף ידועות גם בשם "הונאות ניגריות" או "הונאות 419" בגלל הסעיף בחוק הניגרי לפיו הן פועלות. המונח 419 מתייחס לסעיף 419 בקוד הפלילי של ניגריה העוסק בהונאה.

הרמאי בדרך כלל יעמיד פנים שהוא פקיד או נציג מממשלה זרה או ישות אחרת ויציע למטרה שלו סכומי כסף גדולים בתמורה לעזרה בהעברתו מהמדינה שלו.

הונאות לא מוגבלות רק לכסף, אלא גם לדברים אחרים. לדוגמה, אנשים מסוימים יאמינו את אמונם בהונאות מתוך מחשבה שהם יקבלו משהו בתמורה.

אחת ההונאות הנפוצות ביותר היא "התרמית הניגרית". הונאה זו ידועה כהונאת 419 מכיוון שמקורה מניגריה. בעיקרון, מישהו מניגריה מתחיל בבקשת עזרה עם עסקה עסקית שעלולה לגרום להרוויח מיליוני דולרים. לאחר מכן הם עשויים לבקש כסף מראש, או שהם עשויים לבקש את פרטי חשבון הבנק שלך כדי שהם יוכלו לוודא שאתה מי שאתה אומר שאתה.

הונאת כסף מהסוג הזה היא סוג של הונאה שבה הרמאי יצור קשר עם הקורבן, בדרך כלל בטלפון או במייל, ויטען שהוא מצא סכום כסף גדול ויחלוק אותו איתם אם ישלם עמלה.

הרמאי לעתים קרובות טוען שהוא מארגון כמו המשטרה, ה-FBI או מס הכנסה. נאמר לקורבן להעביר כסף מזומן כדי לקבל את חלקו. סוג זה של הונאה ידוע גם בשם 419 fraud (419 הוא הסעיף בחוק הניגרי העוסק בהונאה).

יש הרבה דרכים לעשות כסף. חלקם לגיטימיים יותר מאחרים.

אנשים מסוימים עשויים לחשוב שזו הונאה מכיוון שהם לא יודעים איך התהליך עובד. אבל יש כמה דרכים להרוויח כסף באינטרנט שהן לגיטימיות, ואפילו משתלמות.

זה סוג של הונאה שבה הרמאי יבקש כסף בתמורה למשהו שהם אומרים שיתנו לך.

המטרה העיקרית של סוג זה של הונאה היא לקבל כסף מהקורבן.

הרמאי ייצור קשר עם הקורבן ויטען שהוא פקיד ממשלתי. הם יגידו לקורבן שהם נבחרו למענק או למלגה. לאחר מכן, הרמאי יבקש מידע אישי, כגון פרטי חשבון בנק, על מנת לקבל את המענק.

סוג זה של הונאה פיננסית נקרא Nigerian 419 Scam מכיוון שמקורו בניגריה ומכיוון שהוא מבוסס על סעיף החוק הניגרי העוסק בהונאה.

הסוג הנפוץ ביותר של הונאה פיננסית הוא גניבת זהות. גנבי זהות גונבים את המידע שלך ומשתמשים בו כדי לפתוח כרטיסי אשראי, לקחת הלוואות ולבצע פשעים אחרים בשמך.

קשה לזהות סוג זה של הונאה מכיוון שהגנבים יכולים לקבל גישה למידע האישי שלך במשך חודשים או שנים לפני שהם נתפסים. ועדת הסחר הפדרלית (FTC) מעריכה שעד 9 מיליון אמריקאים הם קורבנות של גניבת זהות מדי שנה, כאשר הקורבן הממוצע מפסיד יותר מ-1,000 דולר.

המושג הונאה פיננסית אינו חדש וקיים כבר זמן רב. עם זאת, עם עליית האינטרנט, הפך קל יותר לבצע הונאות כאלה.

בנקאות מקוונת היא סוג של הונאה פיננסית המבוצעת על ידי אנשים שיש להם גישה לפרטי חשבון בנק. הם ניגשים לאינטרנט ומתחברים לחשבון של הקורבן שלהם, ואז מעבירים ממנו כספים. ניתן למנוע סוג זה של הונאה בנקאית מקוונת על ידי שימוש בסיסמאות חזקות, אי פתיחת קבצים מצורפים משולחים לא ידועים ואי שיתוף פרטי חשבון בנק עם אף אחד אחר.