פשעים אלימים, כמו רצח ותקיפה, הם בעיה חברתית גדולה

בארצות הברית יש את אחד מהשיעורים הגבוהים ביותר של פשיעה אלימה בעולם. השיעור נע סביב 4.4% – כלומר בממוצע, אחד מכל עשרים וחמישה אנשים יהפוך לקורבן אלימות. בארה"ב יש בערך פי 6.3 יותר מקרי רצח לנפש מאשר מדינות מפותחות אחרות כמו קנדה, צרפת וגרמניה (בנט).

אנו יכולים לראות מהסטטיסטיקה הזו שפשעים אלימים הם בעיה ענקית בארה"ב ויש לטפל בה בהקדם האפשרי.

פשעים אלימים הם לרוב הפשעים הציבוריים והגלויים ביותר. הם גם בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לקבל רמה גבוהה של סיקור תקשורתי.

להלן טבלה של נתונים סטטיסטיים על שיעורי פשיעה אלימה בארצות הברית:

בארצות הברית יש את השיעור הגבוה ביותר של פשעים אלימים בעולם המתועש.

פשעים אלימים הם נושא דחוף באמריקה מכיוון שיש להם השפעה משמעותית על איכות החיים של אנשים ועל האושר הכללי.

פשעים אלימים יכולים לכלול שוד, רצח, אונס, תקיפה ופגיעה, אלימות במשפחה, פשעי שנאה, אלימות כנופיות ועוד.

אחת מכל שלוש נשים אמריקאיות תחווה לפחות צורה אחת של אלימות פיזית מצד בן זוג אינטימי במהלך חייה.

בארצות הברית מדווחים מדי שנה כמעט מיליון מקרים של אלימות במשפחה.

על פי הסקר הלאומי לקורבנות פשע (NCVS) בשנים 2007-2016: 8% מכלל קורבנות הפשע האלים נפגעו על ידי בן זוג אינטימי; 6% נפגעו על ידי בן משפחה; 4% נפגעו על ידי חבר או מכר; 2% נפגעו על ידי זר; ו-3% לא ידעו מי ביצע את הפשע נגדם.

פשעים אלימים הם אחד מסוגי הפשעים הנפוצים ביותר המבוצעים. זה גם אחד החמורים ביותר כי זה יכול להוביל לפציעה, מוות והרס. בחלק זה נדון בהיבטים שונים של פשעים אלימים ובאמצעים שננקטו על ידי הרשויות כדי לבלום אותם.

פשע אלים הוא מונח המתאר כל מעשה הכרוך בכוח או איום בכוח כלפי אדם אחר או רכושו. ישנם סוגים רבים ושונים של פשיעה אלימה, לרבות תקיפה בכוונה לגרום חבלה חמורה; רֶצַח; חֲטִיפָה; שׁוֹד; ואונס/תקיפה מינית. שיעורי הפשיעה האלימים משתנים בהתאם למקום מגוריכם בארצות הברית: באזורים מסוימים יש שיעורים גבוהים יותר מאחרים בשל מגוון גורמים כמו רמות עוני ושיעורי אבטלה.

פשעים אלימים הם סוג הפשע הנפוץ ביותר בארצות הברית. בשנת 2016 דווח על 1,248,185 פשעים אלימים בארצות הברית. מדובר בשיעור של 4.9 לכל 1,000 איש.

פשעים אלימים מוגדרים כפעולות מכוונות של כוח או כוח לגרום לפציעה, מוות או הרס לאדם אחר.

ניתן לסווג פשעים אלימים לשני סוגים: עבירות רכוש ופשע אישי. עבירת רכוש היא כל מעשה שנעשה בכוונה לפגוע ברכוש וכולל הצתה, פריצה, גניבה-גניבה וגניבת רכב. פשעים אישיים כוללים רצח, תקיפה ואונס.

פשעים אלימים הם נושא רציני בחברה של היום. הם נפוצים במיוחד בחלקים מסוימים של העולם. באמריקה, למשל, שיעור הפשיעה האלימה עלה ב-10% מאז שנת 2000. הדבר נובע ממספר גורמים, ביניהם עוני, סמים וכנופיות.

המבוא צריך לכלול: סקירה קצרה של נושא הסעיף; מה כרוכות פשעי אלימות; מדוע הם מתרבים (במיוחד באמריקה); ומה ניתן לעשות כדי לצמצם את התרחשותם.

פשעים אלימים הם בעיה רצינית בעולם של היום. מספר עבירות האלימות עולה מדי שנה, ולא רק הפושעים נמצאים בסיכון. גם עוברי אורח חפים מפשע עלולים להיפגע מפשעים אלימים אלו. מאמר זה ידון בסיבות לכך שיש כל כך הרבה פשעים אלימים, ויציע כמה פתרונות שיעזרו לשים קץ לבעיה זו.

פשעים אלימים: סיבות ופתרונות

חלק זה יחקור את הסוגים השונים של פשעים אלימים ואת הגדרותיהם.

פשעים אלימים הם הצורה החמורה ביותר של פשיעה. הם מבוצעים באמצעות נשק, או באמצעות כוח או אלימות, שהוא כל מגע פיזי שעלול לגרום לפציעה. פשעים אלה כוללים רצח והריגה, שוד, תקיפה ופגיעה, אונס, חטיפה וחטיפה, הצתה, פריצה, גניבה-גניבה וונדליזם.

פשעים אלימים הם כל עבירה פלילית הכרוכה בהפעלת כוח או איום בכוח על קורבן. פשעים אלימים כוללים רצח, אונס, שוד, תקיפה ופגיעה.

פשעים אלימים הם בעיה במדינות רבות. הם משפיעים על אנשים רבים ויש להם השפעה עצומה על החברה. ארגון הבריאות העולמי מעריך שיש 500,000 מקרי רצח בשנה ברחבי העולם ומספר זה הולך וגדל.

פשעים אלימים הם סוג של פשע שבו העבריין משתמש או מאיים להשתמש בכוח אלים כלפי הקורבן. הסוגים הנפוצים ביותר של פשעים אלימים כוללים רצח, אונס, שוד, תקיפה וסוגים אחרים של תקיפות.

פשעים אלימים יכולים להיות מסווגים לשתי קטגוריות עיקריות: הקשורות לרכוש וקשורות אישיות. פשעים הקשורים לרכוש הם אלה שבהם העבריין תוקף את רכושו של הקורבן במטרה לגרום נזק או נזק. פשעים הקשורים אישיים מתייחסים לפשעים שבהם הקורבן מותקף ישירות על ידי עבריין שאין לו כל כוונה לגרום נזק או נזק לרכושו.

ה-FBI מגדיר פשיעה אלימה כ"עבירות הכרוכות בכוח או איום בכוח". פשיעה אלימה קשורה לעתים קרובות לאלימות פיזית, אך ייתכן שבחלק מהצורות אין מגע פיזי כלל. למשל, אלימות מינית נחשבת לסוג של פשע אלים גם כאשר אין מגע פיזי בין התוקף לקורבן.

פשעים אלימים הם הסוג הגרוע ביותר של פשעים שיכול לקרות לכל אחד. הם גם הקשים ביותר לפתרון. לרוב, העבריינים לא משאירים אחריהם ראיות פיזיות והם בדרך כלל נעלמים עד שהמשטרה מגיעה.