עבירות סמים נחשבות לפשע ברוב תחומי השיפוט

עבירות סמים הן בעיה רצינית בארצות הברית. הממשלה מוציאה מיליארדי דולרים על אכיפת חוקי הסמים וכליאת אנשים שהורשעו בעבירות סמים.

ישנם סוגים רבים ושונים של סמים שיכולים להיות מסווגים כבלתי חוקיים, כולל מריחואנה, קוקאין, הרואין ומתאמפטמין. עבירות סמים יכולות לנוע בין החזקה פשוטה לסחר והפצה.

העונשים על עבירות סמים משתנים בהתאם לחומר ולכמות שהייתה ברשותו או נמכרה. לדוגמה, החזקת מריחואנה מואשמת בדרך כלל כעבירה עם קנס קטן בעוד שמכירה או הפצה של כמויות גדולות של קוקאין עלולות להוביל לשנים מאסר או אפילו מאסר עולם ללא שחרור על תנאי.

עבירות סמים הן פשעים הכוללים שימוש בלתי חוקי, החזקה, גידול, ייצור, הפצה ומכירה של סמים.

להלן רשימה של עבירות סמים:

עבירות סמים הן אחת העבירות הפליליות הנפוצות ביותר בארצות הברית. השימוש והמכירה של סמים מפרים חוקים מדינתיים ופדרליים כאחד.

חומרת עבירת הסמים תלויה בסוג, בכמות ובכוונת המכירה או ההפצה. לדוגמה, החזקת מריחואנה יכולה להיחשב כעבירה או עבירה פלילית בהתאם לכמות שנמצאה ברשותך.

ניתן לסווג עבירות סמים גם לפי חומרתן כך:

-עבירה: פשעים קלים שעלולים לגרור קנסות או עונשי מאסר קצרים.

-פלוני: פשעים חמורים עם עונש של שנת מאסר לפחות.

-פשיעה אלימה: פשעים הכוללים אלימות או כלי נשק שבהם קיים סיכון לפגיעה פיזית באדם אחר כגון שוד, אונס, תקיפה בנשק קטלני וכו'.

בארצות הברית יש את שיעור הכליאה הגבוה בעולם. למעשה, 1 מכל 37 מבוגרים כלואים או תחת פיקוח מתקן כלשהו. על פי ההערכות, למעלה מ-2 מיליון בני אדם כלואים כיום בבתי כלא ובבתי סוהר בארה"ב, כאשר 1.3 מיליון עצומים נמצאים על תנאי או על תנאי. זה אומר שיש יותר אנשים כלואים בארה"ב מאשר חיים בנורבגיה ואיסלנד ביחד!

חלק גדול מאוכלוסיית הכלא באמריקה מורכבת מעבריינים לא אלימים שהורשעו בעבירות סמים. בשנת 2014, כ-67% מהכלואים בגין עבירות סמים לא היו סוחרי סמים ברמה גבוהה אלא עבריינים ברמה נמוכה שהחזיקו כמויות קטנות של סמים לשימוש עצמי. זה כולל אנשים רבים שהואשמו בהחזקת מריחואנה ונידונו לשנים מאסר כיוון שהיו להם הרשעות קודמות וכן נאשמים שקיבלו הסדרי טיעון מכיוון שלא יכלו להרשות לעצמם להפקיד ערבות או לשכור עורך דין.

עבירות סמים נחשבות לסוג הפשע הנפוץ ביותר בארצות הברית. עבירות סמים קשורות בדרך כלל לשימוש בסמים, סחר והתמכרות.

משרד המשפטים האמריקני מגדיר עבירת סמים כהפרה פלילית של החוק המדינתי או הפדרלי האוסר על ייצור, ייבוא, הפצה או שימוש בחומר מבוקר.

ניתן לסווג עבירות סמים לפי סוג הסם המעורב:

-החזקת סמים: זהו מעשה שבו אדם מחזיק בסמים לא חוקיים.

-הפצת סמים: זהו מעשה שבו אדם מפיץ סמים לא חוקיים לאחרים.

-ייצור סמים: זהו מעשה שבו אדם מייצר סמים לא חוקיים למכירה או לשימוש אישי.

עבירות סמים נחשבות לפשעים החמורים ביותר בארצות הברית. עבירות סמים כוללות החזקה, סחר והפצה של סמים בלתי חוקיים. עבירות סמים מסווגות כפלילים ועלולות לגרור עונשים הכוללים עונשי מאסר ארוכים וקנסות גבוהים.

עבירות סמים נחשבות לפשעים החמורים ביותר בארצות הברית. עבירות סמים כוללות החזקה, סחר והפצה של סמים בלתי חוקיים. עבירות סמים מסווגות כפלילים ועלולות לגרור עונשים הכוללים עונשי מאסר ארוכים וקנסות גבוהים.

עבירות סמים הן הפשעים הנפוצים ביותר בארצות הברית.

ההקדמה צריכה להתייחס לאופן שבו עבירות סמים הן הפשעים הנפוצים ביותר בארה"ב וכיצד זו בעיה.

עבירות סמים הן מוקד מרכזי של אכיפת החוק. החזקה, שימוש ומכירה של סמים אסורים אינם חוקיים ברוב המדינות.

השימוש בסמים אסור על פי חוק ברוב המדינות ברחבי העולם, אם כי לחלקן יש יחס רגוע יותר לשימוש אישי ולהחזקה מאחרות.

בארצות הברית, למשל, החוק הפדרלי אוסר ייצור או ייבוא של סמים לא חוקיים אך לא רכישתם או צריכתם.

אותו הדבר חל ברוב המדינות האחרות החתומות על האמנה היחידה בנושא סמים נרקוטיים משנת 1961 (אם כי רבים החמירו את חוקיהם מאז).

ניתן לסווג עבירות סמים כעבירות או עבירות פליליות בהתאם לחומרה ולנסיבות הסובבות אותן. עבירות סמים עוונות כוללות החזקה פשוטה וגניבה קטנה; עבירות סמים חמורות כוללות סחר וגניבה בקנה מידה גדול.

עבירות סמים הן חלק מרכזי במערכת המשפט הפלילי. עבירות הסמים מחולקות לשתי קטגוריות: החזקה ומכירה. החזקה היא כאשר מישהו נמצא ברשותו של סם לא חוקי ואין לו כוונה למכור אותו. מכירה היא כאשר מישהו מוכר או מחליף סמים מתוך כוונה להרוויח.

העונש על החזקת סם בלתי חוקי משתנה ממדינה למדינה, אך רוב המדינות המטילות עונשים על החזקה עושות זאת על ידי הטלת קנסות, מאסר או שניהם. העונש על מכירת סמים משתנה גם הוא לפי מדינה, אבל רוב המדינות מטילות קנסות ועונשי מאסר כמו גם עונשים אחרים כמו מאסר על תנאי, שירות לקהילה ותוכניות טיפול חובה.

עבירות סמים נחשבות לבעיה מרכזית בבריאות הציבור בארצות הברית. עבירות הסמים נמצאות במגמת עלייה כבר שנים והן ממשיכות לגדול מיום ליום.

מערכת המשפט הפלילי אינה מצוידת להתמודד עם הנושא הזה ביעילות. השיטה הנוכחית מענישה מדי, יקרה ולא יעילה.

בארצות הברית יש את שיעור הכליאה הגבוה ביותר בעולם, עם 2.3 מיליון אנשים הכלואים בבתי כלא ובתי כלא פדרליים, מדינתיים ומקומיים. רוב האסירים כלואים בגין עבירות סמים.

כליאה היא בעיה רצינית מסיבות רבות. אחת הסיבות הללו היא שהיא עלולה להוביל להיעדר הזדמנויות תעסוקה בקרב מי שנכלאו, גם לאחר ריצוי עונשם. חוסר הזדמנויות זה עלול להוביל לעוני ולחוסר בית בקרב אנשים שנכלאו בעבר ובני משפחותיהם.

עבירות סמים הן אחד הפשעים הנפוצים ביותר המבוצעים באמריקה כיום. בשנת 2016 לבדה, בוצעו 1,572,579 מעצרי סמים ברחבי הארץ – יותר מכל סוג אחר של פשע למעט עבירות תעבורה (1). ישנם עונשים רבים ושונים הקשורים בעבירות סמים בהתאם לחומרה ולנסיבות; עם זאת, חלק מהעונשים שעלולים להיות מוטלים כוללים קנסות של עד $25,000 או יותר ומאסר עד עולם ללא תנאי (2).

חשוב להבין את סוגי עבירות הסמים השונות הקיימות ואת השלכותיהן.

עבירות סמים הן פעולות בלתי חוקיות שנוקט אדם כדי לייצר, להשתמש או למכור סמים. ניתן לסווג עבירות סמים לשלושה סוגים: החזקה, כוונה למכור וכוונת הפצה. החזקה היא הסוג הנפוץ ביותר של עבירות סמים בארצות הברית. זה בדרך כלל כרוך בהיתפס עם סמים לא חוקיים על האדם (בכיס, למשל) או בתוך הבית או הרכב. כוונה למכור היא סוג חמור יותר של עבירות סמים מכיוון שהיא כרוכה במאמץ להפיץ סמים למטרות רווח – לבד או עם אחרים. כוונה להפצה היא הסוג החמור ביותר של עבירות סמים משום שהיא כרוכה במאמץ להפיץ סמים למטרות רווח – לבד או עם אחרים.