סחיטה מינית מקוונת היא סוג של סחיטה שבה העבריין מקבל גישה למידע הפרטי של הקורבן ולאחר מכן מאיים לשחרר אותו בפומבי

UnsafeUnsafe

סחיטה מינית מקוונת היא בעיה גוברת בעולם כיום. זה ידוע גם כ-sextortion וזה כאשר מישהו מכריח אותך לבצע מעשים מיניים באינטרנט על ידי איום לשתף תמונות או סרטונים אינטימיים שלך ללא הסכמתך. הקורבנות הם בדרך כלל נשים צעירות וילדים שאינם מודעים לאופן שבו ניתן להשתמש בתמונות שלהם נגדם.

בחלק זה, אני הולך לדון כיצד המדיה החברתית היוותה זרז מרכזי לעליית הסחיטה המינית המקוונת.

סחיטה מינית מקוונת היא סוג של סחיטה שמתרחשת כאשר מישהו מאיים לפרסם או לשתף תמונות או סרטונים אינטימיים של אדם אחר, אלא אם הוא מקבל כסף. התוקף עלול גם לאיים לפגוע בקורבן אם לא ייענו לדרישותיו.

סחיטה מינית באינטרנט היא נושא שנמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות. סוג זה של פשע מבוצע לרוב על ידי מישהו שמכיר את הקורבן ומשתמש במידע זה לטובתו האישית. הם עשויים להשתמש בתמונות או בסרטונים שהקורבן שלח להם בסודיות, למשל במהלך מערכת יחסים קודמת, כדי לסחוט מהם כסף. זה יכול להיות קשה לקורבנות לדווח על הפשע הזה מכיוון שזה יכול להיות מביך ומביש עבורם להודות במה שקרה, אבל חשוב שהם יעשו זאת כדי לקבל עזרה מרשויות אכיפת החוק ולמנוע את זה לקרות שוב.

Unsafe

סחיטה מינית מקוונת היא פעולה של איום לפרסם תמונות או סרטונים בעלי אופי מיני בוטה של אדם, אלא אם כן הוא יעשה משהו. זה נעשה באמצעות דואר אלקטרוני, הודעת טקסט או מדיה חברתית.

הרבה אנשים לא מודעים לכך שסחיטה מינית מקוונת היא פשע וניתן להעניש ככזה. סחטנים מיניים מקוונים מכוונים לעתים קרובות לאנשים שכבר נמצאים בציבור כמו סלבריטאים ועיתונאים.

Unsafe

המקרה הראשון הידוע של סחיטה מינית מקוונת מתחיל בשנות ה-90. סוג זה של סחיטה קיים כבר זמן רב אך הוא הפך נפוץ יותר רק לאחרונה.

סחיטה מינית מקוונת היא סוג של סחיטה שבה הקורבן נאלץ לשלם כסף לתוקף על מנת למנוע ממנו להפיץ חומר או מידע מיני מפורש על הקורבן באינטרנט. התוקף משתמש בדרך כלל באתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, אינסטגרם וסנאפצ'ט כדי להפיץ את התוכן הזה וליצור קשר עם הקורבנות שלהם במצב לא מקוון באמצעות הודעות טקסט או שיחות טלפון.

סוג זה של תקיפה יכול להתבצע על ידי כל מי שיש לו גישה למידע אישי על הקורבן כגון כתובתו, מספר הטלפון או כתובת האימייל שלו. במקרים מסוימים, ייתכן שתהיה להם גם גישה לתמונות וסרטונים שהם יכולים להשתמש בהם כמנוף נגדם.

UnsafeUnsafeUnsafeUnsafe