המונח "צווארון לבן" משמש להתייחס לפשעים שבוצעו על ידי אנשי עסקים, אנשי מקצוע ופקידי ממשל

ישנם סוגים רבים ושונים של פשעי צווארון לבן, כגון סחר במידע פנים, הונאת ניירות ערך, הונאה בתחום הבריאות ופשעי סביבה. הסוג הנפוץ ביותר של פשעי צווארון לבן הוא פשיעה תאגידית.

המונח "צווארון לבן" מתייחס למעמד החברתי שמבצע את הפשע. פושעי צווארון לבן הם בדרך כלל אנשי מקצוע אמידים ומשכילים בעסקים או בממשל המבצעים פשעים כדי להרוויח.

פשעי צווארון לבן הם אותם פשעים המבוצעים על ידי אנשים ממעמד חברתי גבוה, בדרך כלל בעולם העסקים. זה כולל דברים כמו סחר במידע פנים, הונאה ומעילה.

המונח 'פשע צווארון לבן' משמש לתיאור מגוון רחב של פשעים המבוצעים על ידי אנשים שהם בדרך כלל משכילים היטב ומהמעמד הגבוה או הבינוני.

פשעי צווארון לבן מבוצעים לרוב על ידי אנשי מקצוע שיש להם גישה לכלים מתוחכמים, כגון מחשבים ואינטרנט. כמה דוגמאות לפשעי צווארון לבן כוללות סחר במידע פנים, מעילה והונאה.

פושעי צווארון לבן הם אנשים המבצעים פשעים כגון הונאה, סחר במידע פנים, מעילה ופשעי מחשב.

ישנן סיבות רבות מדוע פשעי צווארון לבן יכולים לקרות. זה יכול לנבוע מהמניעים של האדם המבצע את הפשע או מכך שיש לו חוסר מצפן מוסרי. יש גם סיכוי שהם בלחץ מהעבודה או מהחברה שלהם ומרגישים שאין להם ברירה אלא לעבור על החוק.

המונח "פשע צווארון לבן" נטבע לראשונה ב-1939 על ידי אדווין סאתרלנד, שתיאר אותו כ"פשע שביצע אדם מכובד ומעמד חברתי גבוה במהלך עיסוקו". הוא סיווג פשעי צווארון לבן כלא אלימים ולא עימותים. המונח "פשע צווארון לבן" משמש לתיאור מגוון רחב של פשעים המבוצעים על ידי אנשים שאינם נחשבים בדרך אחרת לפושעים.

ניתן לראות בפשעי צווארון לבן מעשה של ניצול לרעה של אמון, סמכות או תפקיד. הסוגים הנפוצים ביותר של פשעי צווארון לבן הם הונאה ומעילה.

ישנם סוגים רבים ושונים של פשעי צווארון לבן, אך ניתן לצמצם את הטווח לסוגים הבאים:

1) הונאה והתעללות ארגונית

2) העלמת מס

3) מעילה

4) שוחד וסחיטה

5) מסחר במידע פנים.

בארצות הברית יש הבחנה בין פשעי צווארון לבן לפשעי צווארון כחול. פשעי צווארון לבן הם בדרך כלל פשעים עסקיים ופיננסיים המבוצעים על ידי בעלי תפקידי כוח ברמה גבוהה בחברה.

המונח "פושע צווארון לבן" משמש לעתים קרובות כדי להתייחס לאדם המבצע פשעים שאינם אלימים וכרוכים בדרך כלל בשימוש בהונאה או הונאה.

פשע צווארון לבן הוא סוג של פשע שלעתים קרובות מערב אדם בעמדה של סמכות, כגון בכיר בחברה, פוליטיקאי או קצין אכיפת חוק. זה יכול לכלול גם אנשים שעובדים בענף השירותים הפיננסיים כמו ברוקרים, בנקאי השקעות ורואי חשבון.

בעבר, ההנחה הייתה שפושעי צווארון לבן נוטים פחות לבצע פשעים מאשר פושעי צווארון כחול. עם זאת, מחקרים אחרונים הראו שזה לא המקרה. פושעי צווארון לבן נוטים יותר לבצע פשעים מכיוון שלעתים קרובות יש להם רמות השכלה גבוהות יותר וגישה רבה יותר למשאבים המאפשרים להם לבצע פשעים בצורה מתוחכמת יותר.

פושע צווארון לבן מוגדר בדרך כלל כאדם המבצע פשע במקום עבודתו, כגון מעילה. פשעים אלה מבוצעים בדרך כלל על ידי אנשים בעלי מעמד חברתי ועושר גבוהים יותר. המונח "צווארון לבן" משמש כדי להבחין בין פושעים אלו מאלה המבצעים פשעים כגון שוד או תקיפה.

פושעי צווארון לבן לרוב אינם נחשבים למסוכנים או אלימים כמו סוגים אחרים של פושעים. הם נוטים יותר להיתפס כי יש להם יותר משאבים והזדמנויות להצלחה מאשר מישהו שחי בעוני.

פושעי צווארון לבן נתפסים לעתים קרובות כפושעים ה"לא אלימים". אבל, אין לראות בהם פחות מסוכנים מסוגים אחרים של פושעים. הם לא משתמשים באלימות או בכוח כדי לבצע את הפשעים שלהם, אבל הם כן משתמשים במניפולציות, הונאה והונאה כדי לנצל אנשים וחברות.

זהו הקדמה קצרה בנושא המדור "פושע צווארון לבן"

המונח "פשע צווארון לבן" הוטבע לראשונה בשנת 1939 על ידי אדווין סאתרלנד במהלך נאומו הנשיאותי לאיגוד הסוציולוגי האמריקאי. הוא הציע להשתמש במונח כדי לתאר "פשעים ברורים ומכוונים שבוצעו על ידי אדם מכובד ומעמד חברתי גבוה במהלך עיסוקו".

פשעי צווארון לבן הם בדרך כלל לא אלימים ואינם כוללים פריצה למפעל או גניבת משהו פיזי. במקום זאת, הם כרוכים בדרך כלל בהונאה פיננסית, כגון מעילה או הונאות השקעות.